Автоматическое создание чеков в магазине Shopify при оплате картой или наложенном платеже

Автоматичне створення чеків у магазині Shopify при оплаті карткою або післяплаті

З 2022 року інтернет-магазини мають оформлювати фіскальні чеки за допомогою онлайн-кас (ПРРО – програмний реєстратор розрахункових операцій).

Розглянемо сценарії оформлення чеків для інтернет-магазину на платформі Shopify (усі чеки повинні оформлятися відповідно до робочого часу магазину):

1. Покупець сплатив карткою товар до моменту відвантаження. Має бути оформлений чек.

2. Покупець оформив замовлення післяплатою (наприклад, через Нову Пошту), товар на складі магазину. Чек потрібно оформити у момент відправки товару покупцю. Тут є різні думки, але був вебінар представника податкової служби та офіційна відповідь податкової на запит ФОП, що потрібно оформляти чек у момент відправки товару покупцю. Є ще нюанс оформлення, пов'язаний з кур'єрською компанією. Якщо кур'єрська компанія є учасником угоди купівлі продажу, то чек має оформлювати кур'єрська компанія (Такий договір є в УкрПошти). В інших випадках обов'язок оформлення чека покладається на компанію-продавця.

3. Покупець оформив замовлення накладеним платежем (наприклад, через Нову Пошту), товар отримав покупець через сервіс доставки. Якщо чек не був оформлений у момент відправки товару, то його потрібно оформити.

4. Покупець оформив замовлення з оплатою кур'єру, кур'єр має касовий апарат. Чек може бути оформлений через платіжний термінал кур'єра у момент передачі товару.