Правила SEO для интернет-магазина (Теория)

Правила SEO для інтернет-магазину (Теорія)

Термін Search Engine Optimization (SEO) означає комплекс заходів, спрямованих на поліпшення позиції інтернет-магазину в результатах пошуку в Google, Яндекс і т.п.
Необхідно розуміти, що якщо магазин молодий (до 1 року з моменту індексації пошуковими системами) і пропонує товари або послуги, за якими безліч конкурентів, то вивести магазин в TOP-5 позицій буде дуже-дуже складно. Це пов'язано з тим, що пошукові системи відносяться спочатку до нових магазинах з «недовірою».
Звичайно, за допомогою, чорних і сірих методів можна накрутити рейтинг магазину, що призведе до короткочасної потрапляння в TOP, але потім дуже вірогідне пониження в результатах видачі, а може взагалі привести до виключення магазину з пошукового індексу на кілька місяців.
Тому правильно буде на перших порах поряд з SEO зайнятися контекстною рекламою в  Google та Яндексі.

Можна виділити 2 види просування магазину Shopify:

 • самого магазину
 • певних товарів у магазині

Також необхідно виділити напрямки просування:

 • підготовка сайту магазину і карток товару
 • забезпечення посилань на магазин з якісних сайтів
 • просування в соціальних мережах

Підготовка сайту магазину і карток товару

Існує 2 беззаперечних правила заповнення карток товару магазину, дотримання яких дозволить успішно просувати магазин в пошукових системах:

 • якісний контент
 • унікальний контент

Якісний контент

Якість в розумінні покупців означає корисність. Структура і наповнення магазину повинні бути підготовлені таким чином, щоб забезпечити максимальну користь покупцям.

Унікальний контент

Унікальність означає авторський підхід до підготовки текстів. Ні в якому разі не повторюйте слово в слово текст з інших сайтів. Також проста заміна слів на синоніми не допоможе - пошукові системи розпізнають цей прийом. Знайдіть авторів, які підготують унікальні тексти. Обов'язково перевірте ці тексти на унікальність при прийманні роботи за допомогою сервісів Miratools.ru . Захистіть весь унікальний матеріал за допомогою механізмів, пропонованих Google і Яндекс.

 • Структура каталогу магазина
 • Картки товару

Структура каталогу магазина

Структура каталогу магазина

Уявімо, що в магазині буде 3 тисячі товарних позицій. Який варіант класифікації товару з точки зору пошукових систем буде кращим: без поділу на групи або з поділом на групи (колекції)? Звичайно з розподілом на групи. Тому при підготовці каталогу з товаром проаналізуйте попит з боку покупців з точки зору потреб. І відповідно до запитів покупців згрупуйте товар. Тут для аналізу пошукових запитів нададуть допомогу сервіси Google Adwords і Яндекс: Wordstat .
Якщо в магазині з 3 тисячами позицій буде 10 або 50 груп, який варіант поділу з точки зору пошукових систем буде кращим? Звичайно ж з 50 групами.

Картки товару

Правильна картка товару в інтернет-магазині

 1. Назва товару
 2. Опис товару
 3. Фотографія товару
 4. Відео демонстрація товару
 5. Залучення покупця
 6. Особливості придбання товару та Інструкції
 7. Відгуки
 8. Ціна
 9. Габарити і вага
 10. Актуальні залишки
 11. Гарантія
 12. Информація про сертификацію
 13. Країна-виробник
Назва товару

У назві потрібно вказати не тільки марку, модель і т.п., але і ключові слова, за якими найчастіше шукають товар.

Опис товару

Опис товару повинно бути підготовлено дуже ретельно. Відмовтеся від копіювання опису з сайту виробника або конкурента. Пошукові системи вміють виключати повторювану інформацію з результатів пошуку. Навіть якщо у Вас є кілька товарів зі схожими характеристиками - проявіть творчий підхід. Чи не дублюйте опис. Обов'язково в тексті опису повинні міститися ключові слова, які стосуються товару. Але не перестарайтеся - поріг частоти використання ключових слів в тексті 4-6% від опису.

Фотографії товару

Не намагайтеся копіювати зображення товарів з сайту конкурента. Це призведе до того, що в результатах пошуку буде товар конкурентів, а не Ваш. Виділіть бюджет на проведення фотосесії. Забезпечте отримання якісних фотографій. У більшості випадків товар на зображенні краще сприймається на білому тлі - необхідно зайнятися очищенням фону зображення. Слідкуйте за розмірами файлів і не роздувайте їх. Назва файлу повинна містити ключові слова з описом товару і назву моделі. Після додавання фотографій товару в картку товару, обов'язково для кожної фотографії заповніть її заголовок зі згадуванням слова «фотографія» або «фото», а також не нехтуйте заповненням альтернативної назви фотографії.

Відео демонстрація товару

Розміщення відео-огляду товару тільки підвищує якість подання інформації про товар з точки зору пошукового сервера

Залучення покупця

Для деяких категорій товару можливе проведення демонстрації за допомогою технології доповненої реальності або віртуальної демонстрації. Наприклад, якщо сподобалися окуляри - покупець може відразу приміряти їх на себе, або якщо сподобалися джинси - так само. Також деякі товари можуть бути представлені у вигляді тривимірної моделі, яка дозволяє розглянути товар з усіх боків.

Особливості придбання товару та Інструкції

Вкажіть відомості про неочевидні особливості придбання товару. Наприклад, відсутність в комплекті з товаром необхідних предметів і запропонуйте включити їх в комплект покупки. Посилання на інструкції також підвищить цінність сторінки з товаром.

Відгуки

Активний відгук покупців на сторінці з товаром буде означати для пошукових систем актуальність товару, що може привести в підвищенні позиції товару в пошуковій видачі.

Забезпечення посилань на магазин з якісних сайтів

Перехресні посилання на інтернет-магазин

 • Якщо є можливість доможіться розміщення посилання на ваш магазин з сайту виробника
 • Публікуйте прес-релізи на профільних сайтах
 • Зареєструйте сайт як Google Trusted Store і додайте його в Яндекс:Каталог
 • Беріть участь в обговореннях на тематичних форумах із зазначенням посилань на сайт
 • Замовте розміщення цікавої інформації у відомих блогерів, наприклад, у Экслера

 

Просування в соціальних мережах

Соціальні мережі

Наявність активності на сторінках в соціальних мережах тільки підніме рейтинг магазину. Уникайте кількісного накручування учасників груп, займіться якістю. Зверніть увагу, що в деяких мережах вже можливий прямий продаж товару з розміщенням кнопки Купити. Це Facebook, Twitter, Pinterest.
Часто поширена помилка - дублювання однієї і тієї ж інформації в усіх каналах просування. Підготуйте опис для кожного каналу в залежності від його особливостей за умови посилання на потрібну сторінку сайту.
На Facebook і ВКонтакте потрібна інформація в кілька абзаців, Twitter обмежує повідомлення 140 символами, а блоги вже припускають включення докладного тексту. Обов'язково супроводжуйте повідомлення візуальним рядом (фото, відео). Для зручності сприйняття інформації вироблено практичне правило - через кожні 3 абзацу тексту слід розміщувати фотографії або відео.

 • Facebook
 • ВКонтакте
 • Twitter
 • Pinterest
 • Google+
 • Instagram
 • Блоги