Правила SEO для интернет-магазина (Теория)

Правила SEO для интернет-магазина (Теория)

Термін Search Engine Optimization (SEO) означає комплекс заходів, спрямованих на покращення позиції інтернет-магазину в результатах пошуку Google, Яндекс і т.п.
Необхідно розуміти, що якщо магазин молодий (до 1 року з моменту індексації пошуковими системами) і пропонує товари або послуги, за якими безліч конкурентів, то вивести магазин у TOP-5 позицій буде дуже складно. Це з тим, що пошукові системи ставляться спочатку до нових магазинів з «недовірою».
Звичайно, за допомогою чорних і сірих методів можна накрутити рейтинг магазину, що призведе до короткочасного потрапляння в TOP, але потім ймовірно зниження в результатах видачі, а може взагалі призвести до виключення магазину з пошукового індексу на кілька місяців.
Тому правильно буде спочатку спочатку поряд з SEO зайнятися контекстною рекламою в Google і Яндексе.

Можна виділити 2 види просування магазину Shopify:

 • самого магазину
 • певних товарів у магазині

Також необхідно виділити напрями просування:

 • підготовка сайту магазину та карток товару
 • забезпечення посилань на магазин з якісних сайтів
 • просування у соціальних мережах

Підготовка сайту магазину та карток товару

Існує 2 беззастережних правила заповнення карток товару магазину, дотримання яких дозволить успішно просувати магазин у пошукових системах:

 • якісний контент
 • унікальний контент

Якісний контент

Якість у розумінні покупців означає корисність. Структура та наповнення магазину мають бути підготовлені таким чином, щоб забезпечити максимальну користь покупцям.

Унікальний контент

Унікальність означає авторський підхід до підготовки текстів. В жодному разі не повторюйте слово в слово текст з інших сайтів. Також проста заміна слів на синоніми не допоможе - пошукові системи розпізнають цей прийом. Знайдіть авторів, котрі підготують унікальні тексти. Обов'язково перевірте ці тексти на унікальність під час приймання роботи за допомогою сервісів Miratools.ru. Захистіть весь унікальний матеріал за допомогою механізмів, пропонованих Google та Яндекс.

 • Структура каталогу магазину
 • Картки товару

Структура каталогу магазину

Структура каталога магазина

Припустимо, що в магазині буде 3 тисячі товарних позицій. Який варіант класифікації товару з погляду пошукових систем буде кращим: без поділу на групи або з поділом на групи (колекції)? Звісно з розподілом на групи. Тому під час підготовки каталогу з товаром проаналізуйте попит із боку покупців з погляду потреб. І відповідно до запитів покупців згрупуйте товар. Тут для аналізу пошукових запитів нададуть допомогу сервіси Google Adwords і Яндекс:Wordstat.
Якщо в магазині із 3 тисячами позицій буде 10 або 50 груп. Який варіант поділу з погляду пошукових систем буде кращим? Звичайно ж із 50 групами.

Картки товару

Правильная карточка товара в интернет-магазине

 1. Назва товару
 2. Опис товару
 3. Фотографії товару
 4. Відео демонстрація товару
 5. Залучення покупця
 6. Особливості придбання товару та Інструкції
 7. Відгуки
 8. Ціна
 9. Габарити та вага
 10. Актуальні залишки
 11. Гарантія
 12. Інформація про сертифікацію
 13. Країна виробник

Назва товару

У назві потрібно вказати не лише марку, модель тощо, але й ключові слова, за якими найчастіше шукають товар.

Опис товару

Опис товару має бути підготовлений дуже ретельно. Відмовтеся від копіювання опису з сайту виробника чи конкурента. Пошукові системи вміють виключати інформацію, що повторюється, з результатів пошуку. Навіть якщо у Вас є кілька товарів зі схожими характеристиками – виявіть творчий підхід. Не дублюйте опис. Обов'язково в тексті опису мають бути ключові слова, що стосуються товару. Але не перестарайтеся - поріг частоти використання ключових слів у тексті 4-6% від опису.

Фотографії товару

Не намагайтеся копіювати зображення товарів із сайту конкурента. Це призведе до того, що у результатах пошуку буде товар конкурентів, а чи не Ваш. Виділіть бюджет на проведення фотосесії. Забезпечте отримання якісних фотографій. Найчастіше товар на зображенні краще сприймається білому тлі — необхідно зайнятися очищенням фону зображення. Слідкуйте за розмірами файлів і не роздмухуйте їх. Назва файлу має містити ключові слова з описом товару та назву моделі. Після додавання фотографій товару до картки товару, обов'язково для кожної фотографії заповніть її заголовок із згадкою слова «фотографія» або «фото», а також не нехтуйте заповненням альтернативної назви фотографії.

Відео демонстрація товару

Розміщення відео-огляду товару лише підвищує якість подання інформації про товар з погляду пошукового сервера

Залучення покупця

Для деяких категорій товару можливе проведення демонстрації за допомогою технології доповненої реальності чи віртуальної демонстрації. Наприклад, окуляри, що сподобалися, покупець може відразу приміряти на собі, або джинси, що сподобалися. Також деякі товари можуть бути представлені у вигляді тривимірної моделі, що дозволяє розглянути товар з усіх боків.

Особливості придбання товару та Інструкції

Вкажіть відомості про не очевидні особливості придбання товару. Наприклад, відсутність у комплекті з товаром необхідних предметів та запропонуйте включити їх у комплект покупки. Посилання на інструкції також збільшить цінність сторінки з товаром.

Відгуки

Активний відгук покупців на сторінці з товаром означатиме для пошукових систем актуальність товару, що може призвести до підвищення позиції товару в пошуковій видачі.

Забезпечення посилань на магазин з якісних сайтів

Перекрестные ссылки на интернет-магазин

 • Якщо є можливість досягти розміщення посилання на ваш магазин з сайту виробника
 • Публікуйте прес-релізи на профільних сайтах
 • Зареєструйте сайт як  Google Trusted Store і додайте його в  Яндекс:Каталог
 • Беріть участь у обговореннях на тематичних форумах із зазначенням посилань на сайт
 • Замовте розміщення цікавої інформації у відомих блогерів, наприклад, у Екслера

 

Просування у соціальних мережах

Социальные сети

Наявність активності на сторінках у соціальних мережах лише підніме рейтинг магазину. Уникайте кількісного накручування учасників груп, займіться якістю. Зверніть увагу, що в деяких мережах вже можливий прямий продаж товару із розміщенням кнопки Купити. Це Facebook, Twitter, Pinterest.
Часто поширена помилка — дублювання однієї й тієї інформації у всіх каналах просування. Підготуйте описи для кожного каналу в залежності від його особливостей із посиланням на потрібну сторінку сайту.
На Facebook та ВКонтакті потрібна інформація в кілька абзаців, Twitter обмежує повідомлення 140 символами, а блоги вже передбачають включення докладного тексту. Обов'язково супроводжуйте повідомлення візуальним рядом(фото, відео). Для зручності сприйняття інформації вироблено практичне правило – через кожні 3 абзаци тексту слід розміщувати фотографії чи відео.

 • Facebook
 • ВКонтакті
 • Twitter
 • Pinterest
 • Google+
 • Instagram
 • Блоги